XI TARGI BRANŻY PIECZARKARSKIEJ
– PIECZARKALIA 2011 dobiegły końca !

W ciągu 2 dni odwiedziło nas ponad 2 tysiące zwiedzających branżystów z: Polski, Litwy, Czech, Holandii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Irlandii, Anglii, Włoch, Grecji. Rekordowa liczba wystawców – 81, w tym 5 zagranicznych. W czasie Święta odbyły się cieszące się ogromnym zainteresowaniem dyskusje wewnątrz-branżowe, na których poruszono istotne problemy polskiego pieczarkarstwa. Otwarte szkolenia/wykłady, prowadzone były przez polskich specjalistów i naukowców, w których wzięło udział kilkuset pieczarkarzy.

W ramach Święta odbył się II Festiwal Kulinarny „Smak Pieczarki”, w którym nagrodzono potrawy: „Naleśnikowe Sakiewki” serwowane przez firmę Fungis, „ Grzybowy Szpinak” polecany przez SHII-TAKE oraz „Namiastka Raju” spółdzielni „Grzybek Łosicki”.

Przepisy nagrodzonych potraw

Tegoroczne Święto, pokazało polską branżę pieczarkarską, a szczególnie znaczenie regionu siedlecko-łosickiego, jako niekwestionowanego, europejskiego lidera. Mało jest branż, o których z dumą możemy powiedzieć, jesteśmy najlepsi w Europie. Nasze Święto „PIECZARKALIA” to emanacja europejskiego sukcesu całej branży.

Aukcja charytatywna

W czasie wieczornego spotkania, odbyła się również aukcja charytatywna, w której zlicytowano 2 obrazy. W tym roku, najbardziej hojni okazali się: FHU „GŁUCHOWSKI” oraz „KANMYCEL”