VII TARGI BRANŻY PIECZARKARSKIEJ
– PIECZARKALIA 2007 dobiegły końca !

Łosickie Święto Pieczarki to impreza, której wizerunek kształtują zarówno wystawcy jak i zwiedzający. Stale rosnąca ich liczba utwierdza nas w przekonaniu o celowości jej organizowania.

Kolejne – już siódme – Łosickie Święto Pieczarki przeszło do historii.

Dotychczasowa historia oraz rosnący zasięg sześciu poprzednich edycji przyczyniła się tego, iż Honorowy Patronat nad „Pieczarkaliami” objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego.
Kolejną zmianą były zupełnie nowe zasady przyznawania nagród PIECZARY 2007. Teraz to Państwo decydują komu należy przyznać wyróżnienie i jakie działania na polskim rynku zasługują na największe uznanie. Dla przypomnienia dotychczas czyniło to kilkuosobowe jury.

Na stronie www.pieczarkalia.pl znajdą Państwo regulamin oraz formularz, przez wypełnienie którego JUŻ można zgłaszać swoich kandydatów w poszczególnych kategoriach do nominacji PIECZARY 2008. Gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w nowej edycji!

W bieżącym roku na Pieczarkaliach 2007 swoje stoiska na powierzchni wystawienniczej ponad 1000 m2, zaprezentowało 38 wystawców z kraju i zagranicy. Z uwagi na pojemność obiektu targowego /największy w regionie/ zmuszeni byliśmy odmówić kilku kolejnym wystawcom. Stoiska te odwiedziło około 600 pieczarkarzy z Polski i krajów sąsiadujących. Na bankiecie w zajeździe Europa – tradycyjnie podsumowującym imprezę –  ogłoszeni zostali laureaci nagród PIECZARY 2007. I tutaj również gościliśmy rekordową liczbę uczestników /310/, ale tego rekordu  już nie będziemy próbowali poprawiać .

Po zakończeniu każdej z dotychczasowych edycji, stawiamy sobie pytanie: na ile nasza impreza spełnia Państwa oczekiwania? Co możemy jeszcze zrobić, aby uczestnictwo w niej niosło dla Państwa więcej korzyści?
Chcąc stale ulepszać nasze święto, eliminować niedociągnięcia organizacyjne, pragniemy prosić Państwa o przesyłanie wszelkich uwag i sugestii na adres mailowy: pieczarkalia@wokas.pl. Na pewno Państwa spostrzeżenia pozwolą nam lepiej przygotować Pieczarkalia 2008.

Pieczary 2007 – lista nagrodzonych

W ramach Konkursu Pieczary 2007 organizowanego w ramach VII Łosickiego Święta Pieczarki – Pieczarkalia 2007 w 14 kategoriach nominowanych było 75 kandydatów.

W głosowaniu konkursowym wzięło udział ogółem 226 /dwieście dwadzieścia sześć/ osób, przy czym w głosowaniu internetowym ważnych głosowań przeprowadziło 146 osób, a 80 osób nadesłało ankiety w formie pisemnej. Głosujący oddali ogółem 2.144 /dwa tysiące sto czterdzieści cztery/ głosy, z czego 1.195 głosów w głosowaniu internetowym i 949 głosów w głosowaniu pisemnym.

W głosowaniu internetowym brane były pod uwagę jedynie pierwsze głosowania z tego samego adresu mailowego.

W poszczególnych kategoriach najwięcej głosów uzyskali:

Karol KANIA i Synowie Sp. z o.o.
Piasek
Producent podłoża fazy II

Karol KANIA i Synowie Sp. z o.o.
Piasek
Producent podłoża fazy III

WOKAS-Kopalnie Torfu Sp. z o.o.
Łosice
Producent okrywy torfowej

SYLVAN Polska Sp. z o.o.
Więckowice
Producent (dystrybutor) grzybni

FUNGI-CHEM
Kościan
Producent (dystrybutor) dodatków do podłoża

ADW Sp. z o.o.
Wyry
Dezynfekcja w pieczarkarstwie (producent/dystrybutor/preparat)

CHAMPION
Grudziądz
Wyposażenie pieczarkarni (klimatyzacja, wentylacja, sterowanie, regały itp.)

BIEGPOL
Wolsztyn
Eksporter grzybów, punkt skupu

REAL S.A.
Siedlce
Przetwórstwo pieczarek (chłodnia, producent przetworów)

TESCO Polska Sp. z o.o.
Kraków
Sprzedawca detaliczny pieczarek, świeżych i przetworzonych

MAKŁOWICZ I BIKONT autorzy książki: „Nowoczesna Kuchnia Polska – GRZYBY”
Autor najlepszej, najefektowniejszej akcji promocyjnej konsumpcji pieczarek

ATMO-CONTROL
Siedlce
Nowatorskie rozwiązania w technice budowy obiektów uprawowych

Dr Krystian SZUDYGA
Placówki naukowe, naukowcy, doradcy

HORTPRESS Sp. z o.o., Biuletyn „Pieczarki”
Warszawa
Czasopisma, artykuły, publikacje, książki, wydawnictwa branżowe